20

درس

3دقیقه 20 ثانیه

زمان آموزش

دوره آموزش 3dsmax 2023

شرکت در دوره

آموزش کاهش حجم مدل کلاسیک در 3DMAX

 

 ترفند بهینه سازی  حجم صحنه در مدل های کلاسیک

 

یکی از بزرگترین مشکلات بچه هایی که کار سه بعدی و 3DMAX انجام میدن و بیشترین سوال رو دارند کار کردن با مدل های کلاسیک چون شما هرچقدر هم بهترین کامپیوتر رو هم داشته باشید توی کار کردن داخل صحنه تون بعداز اینکه یک سری ابجکت کلاسیک رو وارد کردید گیر میفتید مخصوصا در قسمت های ابزارهای  کلاسیک دو روش وجود دارد برای این مشکل که در این ترفند از کافه معمار به یکی از آنها می پردازیم.

کافیه به Modifier  بروید و یک Modifier  به نام Proptimizer اعمال کنید و گزینه ی Calculate رو بزنید تا محاسبات مدل انجام بشود. وقتی محاسبات تمام شد به شما این امکان را میدهد تا تعداد Vertex  برحسب درصد یا تعداد کم کنید مثلا می توانید بهش عدد 5رو بدید تا تنها از 5درصد Vertex  استفاده کند .

البته کیفیت کار پایین میاد اما تگر می خواید با جزئیات دیتل رندر بگیرید آن هم ترفندی دارد کافیه روی Proptimizer کلیک راست کنید و گزینه ی Off in Revdering  رو بزنی یغنی وقتی رندر میگیری این افکت خاموش میشود .

در انتها با این ترفند بسیار کاربردی می توانید خیلی راحت و آسون تمام ابزار های کلاسیک که دارید و. پیچیدگی زیاد داره رو در پروژت استفاده کنی و دیگه نگران زیاد شدن حجم پروژه ات نباشی .

پرسش و پاسخ درباره این درس
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
برای شرکت در دوره ها نیاز به مشاوره داری؟
فرم زیر رو تکمیل کن تا با شما تماس بگیریم
یا با ارسال عدد 1 به شماره های زیر