19

درس

1دقیقه 47ثانیه

زمان آموزش

دوره آموزش 3dsmax 2023

شرکت در دوره

آموزش Conform

آموزش Conform در 3DSMAX برای مدل های کلاسیک

 

در این آموزش از کافه معمار به آموزش ترفند مدل سازی به کمک دستور Conform در 3dsmax می پردازیم. دربرخی موارد ما سقفی شیروانی داریم و لازم داریم که دیوار هامون رو به سقف برسانیم و با اینکه یک ابزار کلاسیک رو روی سطح یک جسم بگذاریم.

در این مقاله ترفندی سریع و کاربردی رو بهتون آموزش میدهیم تا با زمان کم و سرعت زیاد این مشکل رو حل کنید.برای شروع اینکه ابزاری کلاسیک را روی سطح یک جسم قرار بدهیم به شیوه ی Conform  نیاز دارید ابتدا یک PLAN  که تنها یک بوردربرای ابزار کلاسیک مون محسوب میشود را ترسیم کنید.

  به این ابزار کلاسیک Skin warp بدهید بعد از اعمال کردن گزینه ی Add رو بزنید و روی Plane  کلیک کنید ومنتظر بمانید تا تنظیمات و محاسبات انجام شود و در ادامه به Create  بروید و منوی  Space warps  از منوی  Geometrice /Deformable  یک Comform  بکشید و سپس 90 درجه بچرخانید و جهتش رو مشخص کنید.

بعد به Modifier بروید و گزینه ی Pick object رو بزنید و جسم مورد نظر که میخواهید ابزار کلاسیک روی آن بیفتد رو انتخاب کنید . سپس در تب بالا گزینه ی Bind to space  warp  بزنید و آن را Bind کنیدو  plan   در نهایت کار تمام است.

در این مقاله، با استفاده از این روش بسیار ساده و کاربردی است و به شما میتوانید  تا با تنظیم پارامترها و ویرایش سطوح با استفاده از Conform  ، طرح های زیبا و متنوعی را روی انواع سطوح  در مدل های کلاسیک ایجاد کنید. با استفاده از این روش، می توانید به راحتی و با دانش کم، قطعات دکوراسیونی زیبا و شیکی را نیز طراحی کنید.

پرسش و پاسخ درباره این درس
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
برای شرکت در دوره ها نیاز به مشاوره داری؟
فرم زیر رو تکمیل کن تا با شما تماس بگیریم
یا با ارسال عدد 1 به شماره های زیر