15

درس

2دقیقه 11 ثانیه

زمان آموزش

دوره آموزشی Vray 6.1

شرکت در دوره

آموزش ریگ کردن نور در VRAY

کاربرد RIG در نورپردازی 

 

آموزش چگونگی استفاده از دستور Reg

در این آموزش از کافه معمار به آموزش یک ترفند  نورپردازی بسیار کاربردی در 3DMAX  می پردازیم.

که چطور میتوان  یک نورپردازی حرفه ای و درست  با نورهای استوانه ای سقفی یا نور های نقطه ای داشت. برای اینکه بتوانید با نورهای Spot یک نورپردازی درست داشته باشید  باید آن نور هارا Reg  کنید تا با حرکت دادن Targeted بتونی نورت رو هم حرکت بدهید کافیه یک مدل Spot  داشته باشید و یک نور هم درون آن بسازید وقتی این کار رو انجام دادید فراموش نکنید که مرکز ثقل جسم شما باید جایی باشه که قرار Spot شما بچرخه .

حالا کافیه نورتون رو انتخاب کنید و گزینه ی  Targeted رو فعال کنید سپس بدنه ی چراغ رو انتخاب کنید و گزینه ی Select ande Link  رو بزنید و  Targeted نورتون رو هم کلیک کنید . در ادامه تا حدی از مسیر رو رفتید پس حالا نورتون رو انتخاب کنید و مرکز ثقل اش رو درست جای گذاری کنید .با این ترفند دیگه نیاری نیست که نور و بدنه رو جداگانه حرکت بدهید .

در این مقاله، با استفاده از  دستور Reg ، نورپردازی حرفه ای و کاربردی رو به شما آموزش دادیم. این روش بسیار ساده و کاربردی است و به شما امکان می دهد تا  زمانی که نیاز به تغییر جهت نور دارید با حرکت  Targeted به راحتی همزمان نور و Spot  رو جابه جا کنید  .امیدواریم از این آموزش ترفند کافه معمار باش هم لذت ببرید  خوشحال میشیم اگر نظراتتون رو برامون بنویسید . 

پرسش و پاسخ درباره این درس
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}