6

درس

6دقیقه 18 ثانیه

زمان آموزش

دوره آموزش 3dsmax 2023

شرکت در دوره

آموزش مدلسازی پوسته ی پارامتریک

 پوسته ی پارامتریک در 3dmax 

 

در این آموزش کوتاه از کافه معمارباش با دستور morpher آشنا می شویم و به طراحی یک پوسته ی پارامتریک  می پردازیم که از قطعات زیبای دکوراسیون داخلی و خارجی است که در بسیاری از محیط های مسکونی، تجاری و صنعتی  هم استفاده می شود.
در این مقاله، ما به صورت کامل به آموزش مدلسازی پوسته ی پارامتریک در 3dsmax می پردازیم. قبل از شروع به کار، باید یک بدنه ی نما مدلسازی کنید تا بتوانید این پوسته رو روی آن قرار دهید . 

کافیه به یکی از نماهای مثل front  بروید سپس به منوی shep رفته ویک NGon یا شش ضلعی ترسیم کنید آن را 90درجه بچرخانید و بیس کارتون قرار بدهید در ادامه آن را به convert to   Editable poly تبدیل کنید .

در حالت polygon  قرار گرفته و poly رو به رو انتخاب کنید ومقداری آن را inset کنید و بعد با کلیک راست گزینه ی collapse رو بزنید .سپس کافیه vertex مرکزی رو انتخاب کنید و از حالت vertex خارج شوید باز در حالت Edge رفته و سه تا از Edge هارو انتخاب کنید و باز هم از ان خارج شوید . حالا در ادامه یک پترن یا الگو برای این کار بسازید و آن را  در هر جهتی که مایل اید تکثیر کنید و اضافات رو پاک کنید .

حالا یکی از پترن ها رو به poly تبدیل کنید و بقیه آن هارو بهش Attach کنید . از بیس کار یک کپی بگیرید و در حالت Edge قرار بگیرید در این قسمت تمام Edge هایی که گفتیم انتخاب هستند با گزینه scale  آن ها رو scale کنید. حالا برای ترکیب این دو مدل کافیه از modifire  به نام morpher استفاده کنید .

در این قسمت  روی morpher 1 کلیک راست کنید و pick from scane  رو بزنید و جسم بعدی رو انتخاب کن. در این قسمت شما یک پوسته پارامتریک دارید اما برای جذاب کردن کار که  فقط یک قسمت هایی ترکیب شود میتونید یک جسم مثل  sphere  ایجاد کنید و  مراحلی که در ویدیو ترفند گفته شده رو با طی کنید تا پوسته پارامتریک جذابی رو بسازید .

در نهایت، با یادگیری این آموزش ترفند می توانید هرنوع پوسته پارامتریک یا حتی پنل های سه بعدی روبا الگو متفاوت و کارایی ها مختلف طراحی و مدلسازی کنید  و تا به صورت سریع و آسان تغییرات مورد نظر خود را در مدل اعمال کنید.امیدواریم که از این آموزش نهایت لذت رو ببرید .

پرسش و پاسخ درباره این درس
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
برای شرکت در دوره ها نیاز به مشاوره داری؟
فرم زیر رو تکمیل کن تا با شما تماس بگیریم
یا با ارسال عدد 1 به شماره های زیر