25

درس

2 دقیقه 18 ثانیه

زمان آموزش

دوره آموزش 3dsmax 2023

شرکت در دوره

مدلسازی آجر Parametric در 3dsmax

 

آموزش مدلسازی آجر پارامتریک در محیط 3dsmax

 

نما در ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است،نمای یک ساختمان بیانگر هویت و اصالت آن می باشد، به خصوص نمای آجری که در واقع یک جور حس نوستالژیکی را به محیط القا می کند.همان طور که می دانید آجرها یکی از عناصر اصلی در انتخاب ترکیب دیوارها و نماها هستند که در بسیاری از نماهای ساختمان ها استفاده می شوند.آجرها حتی در دکوراسیون داخلی نیز کاربرد دارند و جلوه زیبایی به دیوارها می بخشند.  

در این آموزش از ترفند کافه معمار آموزش  ساخت اجر چینی مشابه تصویر داخل ویدیو در محیط 3dmax رو میبینید برای شروع کار یک اجر رو مدلسازی کنید و از دستوری به نام Array استفاده کنید برای این کار لازمه ابتدا یک Box ترسیم کنید و ابعاد مورد نظر و دلخواهتون رو بهش بدهید به تب Tools رفته و گزینه ی Array رو بزنید سپس اول گزینه ی Previwe رو بزنید تا تغییرات رو مشاهده کنید بعد از آن در قسمت Move در محور Z

رو بالا ببرید تا یه گپ کوچک و کم بینش ایجاد شود و بعد بهش تعدادی که مدنظرتونه بدهید . بعد در قسمت Rotate رو بالا ببرید در محور Z و در ادامه می تونید بگید به جای Array تک بعدی از Array دوبعدی 2D استفاده کنید و هر تعداد که لازمه به آن بدهید و در محور Xهم به آن Offset بدهید آن هم به هر تعدادی که لازم دارید و در آخر هم آن را OK  کنید .

در نهایت با این مقاله با این روش کاملا ساده اما سریع و کاربردی مدلسازی یک دیوار اجر چینی شده ی  Parametric رو آموختید . امیدواریم از این آموزش هم لذت ببرید .

پرسش و پاسخ درباره این درس
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}