13

درس

2 دقیقه 37 ثانیه

زمان آموزش

دوره آموزشی Vray 6.1

شرکت در دوره

آموزش نورپردازی حرفه ای با Opacity

آموزش ایجاد سایه و جزئیات در نورپردازی

 
 نورپردازی رئال با Opacity

یکی از بزرگترین مشکلات بچه هایی که کار رندر انجام می دهند اینکه رندر هاشون بعداز مدت زیادی کار کردن بازهم طبیعی نمی شوند و فکرمیکنن در نورپردازی یه ترفند هایی وجود دارد که هیچ مدرسی بهشون نمیگه نورپردازی اصلا کار سختی نیست تنها لازمه شما به جزئیات دقت کنید و یک منطق برای صحنه تون در نظر بگیرید .

در این مقاله به آموزش  نورپردازی حرفه ای با Opacity  می پردازیم .اولین قدم برای یک رندر طبیعی در زمینه ی نورپردازی لازمه یک blacker سرراه SUN پروژه بگذارید تا یک مقدار این نور SUN رو براتون لطیف تر کنه هم یه مقدار جزئیات مثل درختی که پشت شیشه است رو بهتون بده کافیه در اینترنت یه درخت با با فرمت png  دانلود کنید و در نرافزار فتوشاپ آن را سیاه و سفید کنید .

سپس این تصویر سیاه و سفید یه ابعادی داره داخل 3DMAX  یک Plan به ابعاد که عکستون داشت ترسیم کنید . در ادامه در پنجره ی Slate material Editore  بروید و وارد بعد این تصویر سیاه و سفید رو کافیه متصل کنید به یک متریال Vray به نام Vray mtl  و تصویرتون رو به Opacite وصل کنید سپس این متریال رو به Plan  اعمال کنیدو آن را پشت پنجره قرار دهید .

در نهایت، با این ترفند عالی به سادگی  می توانید اولین قدم رو برای نورپردازی حرفه ای طبیعی و رئال رو بردارید و از آن لذت ببرید . امیدواریم از این آموزش لذت ببرید لطف کنید نظراتتون رو برامون بنویسید .

پرسش و پاسخ درباره این درس
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}