5

درس

4 دقیقه و 50 ثانیه

زمان آموزش

دوره آموزشی Vray 6.1

شرکت در دوره

شبیه سازی واقعی آب درموتور رندر Vray

آموزش ساخت material آب استخر در 3dsmax و تنظیمات رندر 

شبیه سازی واقعی آب استخر در موتور رندر vray

در این مقاله قصد داریم ساخت و تنظیمات متریال اب و تنظیمات رندر برای شبیه سازی واقعی اب استخر رو اموزش دهیم. یکی از قابلیت‌های جذاب موتور رندرvray ، شبیه‌سازی واقعی آب است. با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته در Vray، آب با واقعیتی بسیار بالا و با انعکاس‌های و رفرکشن‌های دقیق شبیه‌سازی می‌شود. این قابلیت به طراحان امکان می‌دهد تا در طراحی‌های خود از آب به‌عنوان یک عنصر مهم و جذاب استفاده کنند و محصولات خود را با کیفیت بالاتری ارائه دهند.

ابتدا برای سطح آب با ترسیم یک plan شروع کنید و یک متریال vray mtl بسازید و به آن اعمال کنید سپس همه میدانیم که آب نیاز به reflect داردپس reflect آن را بالا بیارید وروی رنگ سفید بگذارید . اما برای اینکه آب رنگ آسمان رو بهتر به خودش بگیره لازمه که یک تناژ رنگ برایش بسازید پس یک متریال vray color بسازید با نسبت هایی red = ./753 bhue = 0/957 سپس این توناژ رنگ رو drag کنید روی reflect به عنوان instance آن را ok کنید .

آب صددرصد reflact داره پس میزان آن رو بالا برده و روی رنگ سفید قرار بدهید و ضریب شکست یا IOR رو روی 1/33 قرار می دهیم . در ادامه نیاز به bump داریم پس نود smoke رو می توانید به bump اعمال کنید که تنظیمات خاصی هم ندارد فقط لازمه که در قسمت smoke parameters قسمت size = 0/02 بگذارید و آن را بر روی bump متریال آب به عنوان instance اوکی کنید .

حالا با بالا یا پایین بردن size می تونید noise مورد نظر خودتون رو اعمال کنید . حالا در قسمت fog color در متریال آب باید از یک رنگ استفاده کنید پس از قبل یک vray color بسازید با نسبت های که در ویدیو گفته شده که RGB رنگ مورد نیازتون با نسبت red =43 green =70 blue= 72 و Hue=130 sat= 105 value= 72 است که در ادامه آن را بر روی fog color میکنید و میزان depth روی 1500 میگذارید .

در نهایت با استفاده و طی کردن مراحل ذکر شده دراین مقاله می توانید یک شبیه سازی حرفه ای و در عین حال راحت و کاربردی داشته باشید .

پرسش و پاسخ درباره این درس
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}