3

درس

4 دقیقه 31 ثانیه

زمان آموزش

دوره آموزش 3dsmax 2023

شرکت در دوره

مدلسازی پارکت ترکیبی در 3dsmax

آموزش و استفاده Floor Generator در 3dsmax

مدلسازی پارکت ترکیبی در 3dsmax

در این آموزش از کافه معمار به آموزش ترفند مدل سازی پارکت ترکیبی در 3dsmax می پردازیم. که چطور میتوان دو نمونه پارکت متفاوت در کنار هم را به صورت ترکیبی کار کرد که یکی از نوع Hexa و دیگری پارکت نواری باشد .

در این آموزش با modifier کاربردی به نام Floor Generator میتوانید این پارکت ترکیبی را ایجاد کنید .ابتدا برای شروع باید محدوده ی مورد نظر برای پارکت رو مشخص کنید و به آن floor Generator را اعمال کنید .حالا pattern آن را روی حالت Hexagon قرار بدهید با شعاع یا Radius= 15cm در ادامه برای اینکه مرحله ی بعد سخت نباشه موقتا گزینه ی bevel رو خاموش کنید حالا دوباره به آن یک Edit poly اعمال کنید .

حالا در حالت Elemant بروید و آن قسمتی رو که می خواهید انتخاب کنید البته می توانید حالت select را روی حالت paint selection Region یا اسپری قرار بدید وبا کلیک چپ با حالت رندوم هرجایی که مایل بودید رو انتخاب کنید حالا برای معکوس کردن انتخاب با زدن دکمه ترکیبی ctrl+I و در نهایت آنهارا پاک کنید .حالا به آن chamfer اعمال کنید و به میزان دلخواه تنظیمات اش رو تغییر دهید .

در ادامه نیز محدوده ی پارکت نواری رو مشخص کنید و به آن modifier کاربردی floor Generator را اعمال کنید این بار روی حالت standard و با ابعاد دلخواه تنظیم کنید .

در این مقاله، با استفاده از Floor Generator در 3dsmax، طراحی پارکت ترکیبی را به شما آموزش دادیم. این روش بسیار ساده و کاربردی است و به شما امکان می دهد تا با تنظیم پارامترهای Floor Generator و ویرایش سطوح با استفاده از Editable Poly، طرح های زیبا و متنوعی را برای پارکت ایجاد کنید. با استفاده از این روش، می توانید به راحتی و با دانش کم، قطعات دکوراسیونی زیبا و شیکی را نیز طراحی کنید.

در نهایت با این آموزش سریع و کاربردی میتوانید پارکت ترکیبی رو کمتر از پنج دقیقه مدلسازی کنید .همچنین میتوانیدبرای دسترسی و مدلسازی سریع و آسان پلاگین Floor Generator رو در انتهای متن تهیه و نصب کنید .

پرسش و پاسخ درباره این درس
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
برای شرکت در دوره ها نیاز به مشاوره داری؟
فرم زیر رو تکمیل کن تا با شما تماس بگیریم
یا با ارسال عدد 1 به شماره های زیر