5

درس

6دقیقه 18 ثانیه

زمان آموزش

دوره آموزش 3dsmax 2023

شرکت در دوره

مدلسازی پوسته پارامتریک

آموزش مدلسازی پوسته پارامتریک بااستفاده از  Morpher  در 3dsmax

 

مدلسازی پوسته پارامتریک

در این آموزش از کافه معمار به آموزش ترفند مدل سازی پوسته ی پارامتریک در 3dsmax می پردازیم به واسطه ی modifier  به نام morpher 

در این آموزش با ترفندی ساده  میتوان  هر پوسته پارامتریک یا حتی پنل های سه بعدی را  را ابجاد و طراحی کنید .برای شروع کار ابتدا یک بدنه ی نما مدلسازی کنید تا بتوانید این پوسته رو روی ان قرار دهید کافیه به یکی از نما ها مثل نمای front رفته سپس به منوی shap بروید و یک NGon یا همان شش ضلعی ترسیم و shap مورد نظر رو 90 درجه بچرخانید و بیس کارتون قرار بدهید.

حالا آن را به  convert to Editable poly تبدیل کنید و در حالت polygon بروید و این polygon  رو انتخاب کنید و یه مقداری insetکنید و بعد کلیلک راست کرده و گزینه ی collapse رو بزنید.سپس کافیه vertex  مرکزی انتخاب و از ان حالت خارج شوید در ادامه سه تا از Edge  دیگه رو انتخاب کنید و باز از آن حالت خارج شوید حالا یک پترن برای این کار ایجاد کنید .

وقتی قسمتی رو ساختیددر هر در هر جهاتی که مطولب تان بود تکثیر کنید و اضافات رو پاک کنید سپس یکی از پترن هارو به poly تبدیل کنید و بقیه رو بهش Attach کنید . حالا از این بیس کار یک کپی بگیرید اینجا اون Edge هایی که گفتیم انتخاب هستن با گزینه ی Scale انهارو scale کنید .

در ادامه برای ترکیب دو مدل کافیه از modifier  به نام morpher استفاده کنید حالا به morpher 1  کلیک راست کرده وگزینه ی pick from scene رو بزنید و جسم بعدی رو بزنید حالابرای اینکه فقط یک قسمت هایی فقط ترکیب شود می تونید یک جسم مثل sphere ایجاد کنید و با طی کردن مراحلی که در ویدیو ترفند معمار باش گفته شده پوسته پارامتریک رو بسازید . 

در نهایت با یادگیری این آموزش و ترفند می توانید هرنوع پوسته پارامتریک یا پنل های سه بعدی با الگوهای متفاوت و کارایی های مختلف طراحی کنید. 

پرسش و پاسخ درباره این درس
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
برای شرکت در دوره ها نیاز به مشاوره داری؟
فرم زیر رو تکمیل کن تا با شما تماس بگیریم
یا با ارسال عدد 1 به شماره های زیر